O mne

Volám sa Jozef a rád fotím.

Začal som kvietkami doma na dvore. Dokážem sa nadchnúť ich krásou, vedľa ktorej často prejdeme bez povšimnutia. Tiež uvažujem, aký musí byť krásny Ten, ktorý to všetko stvoril, aby sme sa z toho mohli tešiť.

Keď sa nám s manželkou Veronikou narodil Jožinko, začal som dokumentovať, aký je zlatý a ako rýchlo nám rastie. Keď si spätne pozeráme fotky až po pôrodnicu, zostávame dojatí a vnímame, aké sú tieto fotky dôležité a vzácne.

Okrem toho pomerne pravidelne dokumentujem slávnostné sv. omše. Myslím, že pre celú farnosť sú cenné fotky z odpustu, ale do veľkej miery sa venujem aj mimoriadnej forme slávenia.

Vrcholom je pre mňa fotenie svadby. Nerád by som to komplikoval zoznamom balíčkov, cenníkom a zmluvami. Rád by som s vami bol už od ranných príprav, aby sa zachytila atmosféra celého dňa, aby ste si vy zvykli, že vás fotím, a tak mohli byť sami sebou, a ja aby som zapadol medzi vás a vašich najbližších. Nikoho nebudem “šteľovať” do neprirodzených póz – miesto toho chcem takmer nenápadne zachytiť, ako si medzi sebou štebotáte, ako sa hostia bavia, ale hlavne čo najviac emócií od úprimnej radosti až po dojatie.